Şirketimiz Kablosuz algılayıcı ağları konusunda Türkiye'nin en geniş uygulama alanına sahiptir. Halen, Akıllı ev sistemlerinden sulama otamasyonuna ve iklimlendirme sistemleri uygulamalarına varana kadar pek çok alanda ürün ve uygulamalarımız bulunmaktadır. 2003 yılında İstanbul’da kurulan Teknoset, 2007 yılından bu yana Tübitak MAM Teknoloji Geliştirme Bölgesindeki ofislerinde faaliyet göstermektedir. Teknoset, geleceğin kablosuz otomasyon sistemlerini, herkes için erişilebilir, çevre ve enerji tasarrufuna duyarlı sistemleriyle bugün gerçekleştirmektedir. Firmanın geliştirdiği sistemler arasında; kablosuz sensör ağlarını temel alan, aydınlatma, güvenlik sistemleri, sağlık ve multimedya’ya varan algılama ve kontrol sistemleri sayılabilir.

Firma’nın temel faaliyet alanı geliştirdiği kablosuz algılama ve kontrol teknolojileri konusunda ARGE yapmak ve bu teknolojilerle akıllı sistemler geliştirmektir. Teknoset, bugün, 8 araştırma personelinden oluşan kadrosuyla TÜBİTAK ve TTGV’den önemli ölçüde destek almıştır. IEEE802.15.4 teknolojisine dayalı Zigbee standardı üzerinde çalışmalarını sürdüren Teknoset, bu teknolojilerle birçok prototip geliştirmiş ve bunları Antalya Growtech ve Las Vegas CES gibi uluslararası fuarlarda sergilemiştir.

Yöneticilerimiz

Doç. Dr. Serhan Dagtas University of Arkansas (ABD)’da Doçentliği’ni aldı. PHILIPS Research – (ABD)’de üst düzey araştırma kadrosunda görev yaptı. Teknoset’e ortak olmadan önce, Bilkent üniversitesi Elektrik Mühendisliğinde lisans, Purdue University’de ise Bilgisayar Mühendisliği bölümünde MS ve PhD çalışmalarını tamamladı. Dr. Dağtaş’ın halen multimedya sistemleri, veritabanları ve kablosuz sensor sistemleri üzerine 30 üzerinde yayını ve 19 patenti bulunmakta.

Cengiz Bayazit Şirket müdürü, kurucu ortağı ve proje yöneticisi olan Cengiz Bayazit, Yazılım Proje Yönetim deneyimini SCO Unix ve Wall Street’te JPMorganChase Bankasındaki 2500 kişilik yazılım ekibinin proje yönetimi çalışmalarıyla. Yurda döndükten sonra Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, TMSF ve Hıfzıssıhha gibi birçok büyük kamu kuruluşunun BT altyapısının yenilenmesi projelerinde Birleşmiş Milletler projeleri kapsamında ilgili kurumların yöneticilerine danışmanlık yapmıştır. Cengiz Bayazit Purdue University Bilgisayar Bilimleri bölümünde eğitimini tamamlamıştır.

Ortaklarımız
Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, projelerimizin başlangıcından bu yana tüm projelerimizi desteklemektedir.
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, gerek TEYDEB destek programları gerekse Marmara Araştırma Merkezi Teknoloji Geliştirme Bölgesi yönetimi olarak projelerimize destek vermektedir.
Sun microsystems projelerimize gerek donanım, gerekse yazılımlarıyla ve yazılım geliştirme ortamlarıyla destek vermekte. Sun sunucu sistemleri ve java teknolojileri, akıllı ev sistemleri yazılımlarımızın altyapısını oluşturmaktadır.
GSM Tabanlı komünikasyon ihtiyaçlarımız için Cinterion (Siemens) sistemleriyle çözüm ortaklığı yapmaktayız.